
Szervezeti egységek
Az akvakultóra kutatások - a diszciplináris halbiológiai, haltakarmányozási, vízökológiai, stb. kutatások eredményeire alapozva - célkitűzése a halak, valamint egy-egy adott projekt keretében az egyéb vízi, vagy vízhez kötött szervezetek (pl. rákok, plankton) tenyésztési és termelési technológiájának kidolgozása, illetve továbbfejlesztése tavi körülmények között, iparszerű (medencés), valamint integrált rendszerekben.
A Halbiológia Osztály kutatási tevékenysége a halak élettani és biológiai folyamataival, illetve bizonyos környezeti összefüggéseivel kapcsolatos diszciplínák, főként alkalmazott kutatási területeit foglalja magába, mint az élettani és immunológiai-, genetikai- és takarmányozási kutatások.
Az osztály általános feladata az ökológia szempontrendszere alapján vizsgálni az akvakultúra és környezetének kölcsönhatásait, a természetes vízterek élőlény-közösségeit.
Az osztály elsősorban működteti a kutatási infrastruktúrát és egyéb halnevelő vízfelületeket, valamint aktívan résztvesz a fejlesztési és gazdálkodási tervek kidolgozásában.
A szaktanácsadási tevékenység keretében az intézet tevékenységei mentén (akvakultúra és természetesvízi halgazdálkodás), elsődleges feladat a kapcsolattartás a haltermelési ágazat gyakorlati szereplőivel és az ágazat szakmai ismeretekkel való támogatása.
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
A szokásostól eltérően az idei évben ősszel, október 03-04 között került megrendezésre az Ultrabalaton csapatversenye. NAIK-os csapat az idei évben állt először rajthoz a 14. alkalommal kiírt versenyen.