
Kovács Gyula
Tudományos Életpálya:
február- jelenleg a NAIK HAKI Halgenetika osztályának vezetője
2014- jelenleg PhD hallgató Pannon Egyetem, Állat- és Agrárkörnyezet-tudományi Doktori Iskola (Festetics Doktori Iskola). Téma: Szelekciós módszerek alkalmasságának összehasonlítása, szürkeharcsán (Silurus glanis).
2013- tudományos munkatárs, Halászati és Öntözési Kutatóintézet
2012 tudományos gyakornok a Temasek Lifesciences Laboratory Repruductive Genomics osztályán. Témák: Növekedési teszt végrehajtása eltérő genetikai hátterű Ázsiai tengerisügér állományok között származás analízissel.
2009-2012 MSc Wageningeni Egyetem, Állattenyésztés és Genetika Szakon
2005-2006 A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium által támogatott Nemzetközi Mezőgazdasági Gyakornoki Programban vettem részt az akvakultúrán belül az Amerikai Egyesült Államokban (Kalifornia Állam)
2002-2005 BSc Tessedik Sámuel Főiskola, Mezőgazdasági, Víz- és Környezetgazdálkodási Kar Növénytermesztő mérnöki szakán (Ökológiai Gazdálkodás Szakirány)
Kutatási terület:
- molekuláris állattenyésztési módszerek alkalmazása az akvakultúrában (genetikai markerekre alapozott származás analízissel)
- populációgenetikai vizsgálatok
- halgenetikai kutatások
- gazdaságilag jelentős tenyésztett halfajaink genetikai erőforrásának megőrzése (ponty, harcsa- és tok génbank) molekuláris eszközök támogatásával
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
A szokásostól eltérően az idei évben ősszel, október 03-04 között került megrendezésre az Ultrabalaton csapatversenye. NAIK-os csapat az idei évben állt először rajthoz a 14. alkalommal kiírt versenyen.