
Az alapításról szóló megállapodást december 6-án a Debreceni Hidrobiológus Fórumon írták alá.

A megállapodás aláírását követő kézfogás
A társszervező Magyar Professzorok Nemzetközi Szövetsége nevében Besenyei Lajos rektor emeritus, a szervezet elnöke, beszédében az emberiség egyik legnagyobb kihívásának nevezte a Föld vízkészletének megóvását. - Fontos, hogy a tudomány különböző területein tevékenykedő professzorok, tudósok, kutatók fogjanak össze a jövő kihívásait érintő kérdések megoldásában – hangsúlyozta az elnök.
Nagy Sándor Alex, a Hidrobiológiai Tanszék vezetője az együttműködés kapcsán kifejtette, hogy mindig is fontos szerepet játszottak a külső partnerek a kar életében, ennek a partnerségnek a legmagasabb szintje, amikor kihelyezett tanszéki megállapodást kötnek. A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ szarvasi Halászati Kutatóintézetével kötött együttműködési szerződés pedig jelentősen hozzájárulhat a gyakorlatorientált hidrobiológus képzéshez.
Halasi-Kovács Béla, a NAIK Halászati Kutatóintézet igazgatója pedig az alábbi bizakodó szavakat fűzte az együttműködés megkötéséhez:
- A Halászati Kutatóintézet számára nagyon fontos ez a megállapodás, hiszen agrárminisztériumi háttérintézményként elsősorban az alkalmazott kutatási feladatokkal, a hazai és nemzetközi akvakultúra ágazat tudományos hátterét megalapozó kutatásokkal foglalkozunk. Ezért lényeges, hogy biztosítsuk a megfelelő tudományos utánpótlást a fiatal kutatók személyében, illetve az egyetemi tudományos szakmai munka rengeteg hozzáadott értéket biztosít az intézet számára. Remélem, hogy ez a kihelyezett tanszék az egyetemi hidrobiológus képzés fejlesztéséhez, gyakorlatorientáltabbá válásához is hozzájárulhat
Az intézetigazgató megjegyezte, hogy az együttműködés megkötésével mind a tanszék, mind a kutatóintézet még magasabb színvonalon tudja mind a hazai, mind a nemzetközi tevékenységét végezni.
Programajánló
Hírek
A szokásostól eltérően az idei évben ősszel, október 03-04 között került megrendezésre az Ultrabalaton csapatversenye. NAIK-os csapat az idei évben állt először rajthoz a 14. alkalommal kiírt versenyen.
A világon először, a HAKI kutatói együttműködve a Szent István Egyetem, Debreceni Egyetem és a Nemzeti Biodiverzitás- és Génmegőrzési Központ kutatóival, írták le a tokfélék két külön rendszertani család