
Az Aquaexcel2020 keretein belül, a Dr. Jovanka Lukic, a Belgrádi Egyetem Molekuláris Genetika és Géntechnológiai Intézetének (IMGGE) kutatója által vezetett TNA alapra pályázó “Probiotikus tejsavbaktériummal módosított tápértékű élő és mesterséges eledel alkalmazása süllő lárva tápra szoktatásánál” című projekt elnyerte a támogatásra jogosultságot. A NAIK Halászati Kutatóintézetben került kivitelezésre és a NAIK HAKI kutatóival szoros együttműködésben megszületett a harmadik nagy eredmény.

A tanulmány új eredményeit az Animal Feed Science and Technology folyóiratban tették közzé: „A Lactobacillus salivarius BGHO1 és a Lactobacillus reuteri BGGO6-55 módosítják az Artemia franciscana nauplii tápanyagprofilját törzsaránytól, dózistól és az alkalmazás időtartamától függően”. A cikk elérhető a következő linken:
Programajánló
Hírek
A szokásostól eltérően az idei évben ősszel, október 03-04 között került megrendezésre az Ultrabalaton csapatversenye. NAIK-os csapat az idei évben állt először rajthoz a 14. alkalommal kiírt versenyen.
A világon először, a HAKI kutatói együttműködve a Szent István Egyetem, Debreceni Egyetem és a Nemzeti Biodiverzitás- és Génmegőrzési Központ kutatóival, írták le a tokfélék két külön rendszertani család