
AquaSpace
Az AquaSpace keretein belül létrejött videóverseny regisztrált alkotásait a Facebook-on és a YouTube-on is meg lehet tekinteni:
Tájékoztató anyagok:
- Haltenyésztés alapjai
Haltenyésztés és természetvédelem, tenyésztett halfajok- Magyarországi halfajok bemutatása
- A halászati ágazat és a 2007-2013 között megvalósult fejlesztések bemutatása
Fenntarhatóság és haltenyésztés, bevezető fejezetekFenntarthatóság a haltermelésbenTudnivalók az európai akvakultúráról, angol nyelvű oldal, az „Are you a teacher” kezdetű 3. bekezdésben a HU feliratra kattintva a magyar nyelvű a kiadvány letölthető
Az AquaSpace projekt második éves találkozójára Szarvason kerül sor 2017. február 21-22. között. A konferencia szervezését és a tagok vendégül látását a NAIK HAKI és NAIK ÖVKI intézmények vállalták magukra. A találkozó helyszínéül a szarvasi Liget Wellness és Konferencia Hotel szolgál. A két napos munka során 14 esettanulmánnyal kapcsolatos fejlemények kerülnek bemutatásra, a tagok megtárgyalják a 3. év munkatervét, a koordinációs feladatokat, illetve szó esik a projekt várható eredményeinek bemutatásáról is.
Köszönetnyilvánítás:
Az eredményes kutatást az AquaSpace projekt támogatja (Ecosystem Approach to making Space for Aquaculture), mely az Európai Unió Horizon 2020 kutatási és innovációs keretprogram részeként jöhetett létre (no 633476).
Bővebb információ:
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
A szokásostól eltérően az idei évben ősszel, október 03-04 között került megrendezésre az Ultrabalaton csapatversenye. NAIK-os csapat az idei évben állt először rajthoz a 14. alkalommal kiírt versenyen.