
A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ, Halászati Kutatóintézet (NAIK HAKI) idén 44. alkalommal rendezi meg a Halászati Tudományos Tanácskozást. Az elmúlt hónapok hazai és globális helyzetére való tekintettel idén rendhagyó, őszi időpontban kerül megrendezésre a tanácskozás. A 2020. évi programban az ágazati kutatási eredmények mellett az új, innovatív megoldások kerülnek előtérbe. A kiemelt plenáris ülésre az első nap délelőttjén kerül sor, melyen Dr. Halasi-Kovács Béla, a HAKI intézetigazgatója és Dr. Urbányi Béla a SZIE Halgazdálkodási Tanszék tanszékvezetője mellett Réczey Gábor, a brüsszeli Állandó Képviselet halászati főigazgató helyettese, illetve Bardócz Tamás az AquaBioTech kutatás-fejlesztési és innovációs igazgatója lesznek felkért előadók.
A Szervezőbizottság nevében tisztelettel meghívjuk szakmai rendezvényünkre, a XLIV. Halászati Tudományos Tanácskozásra, melyet 2020. szeptember 23-24-én tartunk a NAIK Halászati Kutatóintézetben, Szarvason.
Jelentkezni az alábbi űrlap kitöltésével:
vagy a rendezveny@haki.naik.hu e-mail címen lehet.
Kedves jelentkezők!
A tavalyi évhez hasonlóan, amennyiben előadással, vagy poszterrel kíván részt venni a tanácskozáson, idén is kibővített kivonatot kérünk elkészíteni. A kivonatra vonatkozó formai követelményeket az alábbi dokumentum tartalmazza:
A szervező bizottság döntése alapján a magas színvonalú előadások számára a Halászat Tudomány rovata publikációs lehetőséget biztosít.
Reméljük, hogy idén is megtisztelik rendezvényünket akár előadóként, akár részvevőként! Sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt a XLIV. Halászati Tudományos Tanácskozásra!
Kapcsolódó dokumentumok:
XLIV. Halászati Tudományos Tanácskozás - ProgramProgramajánló
Hírek
A szokásostól eltérően az idei évben ősszel, október 03-04 között került megrendezésre az Ultrabalaton csapatversenye. NAIK-os csapat az idei évben állt először rajthoz a 14. alkalommal kiírt versenyen.
A világon először, a HAKI kutatói együttműködve a Szent István Egyetem, Debreceni Egyetem és a Nemzeti Biodiverzitás- és Génmegőrzési Központ kutatóival, írták le a tokfélék két külön rendszertani család