
A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ, Halászati Kutatóintézet (NAIK HAKI) immár 43. éve rendezi meg a Halászati Tudományos Tanácskozást, amely a hazai halászatfejlesztés egyik legjelentősebb szakmai fóruma.
A 2019. évi program során a természetesvízi halgazdálkodás fejlesztése áll a középpontban. Természetesen emellett az akvakultúra-ágazat kutatási és innovációs eredményeinek bemutatására is sor kerül. A HAKI Napok teret kíván adni a hazai halászati tudományos műhelyek eredményeinek megismertetésére, illetve az információk és tapasztalatok megosztására. A konferencia sikeréhez ugyanakkor nélkülözhetetlen a halgazdálkodásban és a kapcsolódó szakmai területeken dolgozó szakemberek aktív személyes részvétele.
A kiemelt plenáris ülésre az első nap délelőttjén kerül sor, melynek egyik meghívott előadója a nemzetközi szinten is méltán elismert Ian G. Cowx, az angol Hull Egyetem Nemzetközi Halászati Intézetének igazgatója.
A Szervezőbizottság nevében tisztelettel meghívjuk szakmai rendezvényünkre, a XLIII. Halászati Tudományos Tanácskozásra, melyet 2019. május 29-30-án tartunk a NAIK Halászati Kutatóintézetben, Szarvason.
Jelentkezni az alábbi űrlap kitöltésével: kitöltendő űralap vagy a rendezveny@haki.naik.hu e-mail címen lehet.
Kedves Jelentkezők!
Az idei évben a jelentkezési feltételek változtak! Amennyiben előadással, vagy poszterrel kíván részt venni a tanácskozáson, kibővített kivonatot kérünk elkészíteni. A kivonatra vonatkozó formai követelményeket az alábbi dokumentum tartalmazza:
Reméljük, hogy idén is megtisztelik rendezvényünket akár előadóként, akár részvevőként! Sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt a XLIII. Halászati Tudományos Tanácskozásra!
Programajánló
Hírek
A szokásostól eltérően az idei évben ősszel, október 03-04 között került megrendezésre az Ultrabalaton csapatversenye. NAIK-os csapat az idei évben állt először rajthoz a 14. alkalommal kiírt versenyen.
A világon először, a HAKI kutatói együttműködve a Szent István Egyetem, Debreceni Egyetem és a Nemzeti Biodiverzitás- és Génmegőrzési Központ kutatóival, írták le a tokfélék két külön rendszertani család